Team UNICEF'e katıl, iyilik peşinde koş!

..

Sadece yürüyerek ya da koşarak binlerce çocuğa ulaşmamızı sağlayabileceğinizi biliyor musunuz? 

Yardımseverlik koşusu Sivil Toplum Kuruluşları ('STK') için önemli bir kaynak yaratma metodudur. Bu yöntem ile koşucular ulusal veya uluslararası yarışlara katılmadan önce duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta aracılığıyla duyururlar. Duyurularında destekledikleri STK'ların projelerine bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan doğruya ilgili STK’nın ilgili proje için açılan resmi banka hesabına yapılır. Türkiye’de bugüne kadar 13.273 gönüllü yürüyerek ya da koşarak arkadaş çevresinden sivil toplum kuruluşları için 14 milyon TL üzerinde bağış topladı. Üstelik en çok bağış toplayanlar 40-50 yaş grubu koşuculardı ve bir çoğu hayatlarında ilk kez böyle bir koşuya katılıyorlardı.

Yardımseverlik koşusu sırasında gönderilen mektuplar sayesinde sadece bağış toplamazsınız aynı zamanda kalbinizi ısıtan bir amaç için, çözülmesini arzu ettiğiniz bir amaç için, dikkat çekmek istediğiniz bir amaç için sosyal çevrenize mail gönderip duyuru yaparsınız.

#TeamUNICEF'e Katılmak Çok Kolay!

“Daha önce hiç maratona katılmadım ama çocuklar için 10 km yürümek nedir ki...” ya da “Koşuyorum zaten, UNICEF için koşarım”, diyorsanız:

     

1. Katılmak istediğiniz maratona kayıt olun.

2. Koşarak bağış toplamak istediğiniz, kalbinize dokunan amacı ÇALIŞMALARIMIZ sayfasından seçin.

3. Bizimle iletişime geçin: yardımseverlik koşusu yaparken neler yapabileceğiniz konusunda hep yanınızda olacağız. Samet Hocaoğlu ile 0212 252 5382’den veya e-posta ile iletişime geçerek iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın.

4. Adım Adım’ın “İyilik Peşinde Koş” platformuna üye olun! İyilik Peşinde Koş (İPK) platformu bağış toplama sürecinde size kolaylık sağlayacak.

5. UNICEF için koşacağınızı çevrenize haber verin, sosyal medyada kampanyanız ve koşacağınız proje ile ilgili farkındalık yaratın.

6. Çevrenizden e-posta ile bağış toplama amaçlı, kişiselleştirebileceğiniz örnek mektubunuz İPK platformuna şifrenizle giriş yaptığınızda otomatik olarak hazır olacak.

7. Attığınız adımlarla kaç çocuğa ulaştığınızı, neler gerçekleştirdiğinizi izleyin!

Faydalı bağlantılar:

Adım Adım - İyilik Peşinde Koş platformu kayıt

İPK platformuna kayıt ve kampanya açma adımları

Kampanya yürütme adımları