Yüzyüze ile Bize Katılın

..

Yüzyüze Çalışmaları

UNICEF Türkiye Milli Komitesi UNICEF’e düzenli destekçi kazandırmak amacıyla İstanbul ve İzmir'de Yüzyüze bağış toplama çalışmaları gerçekleştiriyor. Yüzyüze ekibinin sokaklar, festivaller, fuarlar ve alışveriş merkezlerinde gerçekleştirdiği çalışmalar sayesinde UNICEF'in özellikle acil durumlarda en zor şartlarda olan çocuklara ulaşması mümkün oluyor.

enlightenedYüzyüze ekibimizin bağışçı kaydederken tablet üzerinde kullandığı WAYSACT programı şu anda 25 ülkede 17 farklı dil seçeneğiyle kullanılan uluslararası bir sistemdir. Bu sistem hassas veri akışını, tüm aşamalar boyunca dışarıdan bir müdaheleye karşı kriptolu şifreleyerek Ödeme Kartı Endüstrisi Veri Güvenliği Standartları (PCI-DSS)'na uygun olarak çalışmaktadır. Tüm data akışı SSL protokolü kullanarak şifrelenmektedir.

UNICEF Yüzyüze ekibine katılmak için  Yüzyüze ekibi hem çocuklar için yürütülen UNICEF projelerine önemli bir katkı sağlanmasına yardımcı oluyor, hem de sivil toplum alanında ücretli bir iş deneyimine sahip oluyor. Başvuru için özgeçmişinizi yuzyuze@unicefturk.org adresine, konu bölümüne “YÜZYÜZE” yazarak göndermeniz yeterli. Aradığımız nitelikler:

  • İstanbul ya da İzmir'de yaşayan
  • 18 yaşından büyük
  • Takım çalışmasına uygun
  • Sivil toplum alanında duyarlı
  • En az lise mezunu
  • Yeteneklerini geliştirmeye ve öğrenmeye meraklı kişiler

 

Yüzyüze ekibimiz ile tanışın!

Tuğçe Bor   “Her gün çocukların hayatını değiştirip güzelleştirmek adına düzenli bağışçı kaydetmek için sokaklara çıkıyoruz. Bugün hayatına dokunabildiğimiz bir mülteci ailenin çocuğu ile karşılaştık sokakta. Yaptığımız işin kutsallığını bir kez daha derinden hissettik. Daha çok çocuğa erişmek için bol destekçili günler diliyorum.”

Hakan Kıroğlu   “5 yıldır her gün geçtiğiniz yollarda sizlere merhaba diyen, halinizi hatırınızı soran UNICEF’in çocuk dostu Yüzyüzecilerinden biriyim. Benim hikayem üniversitede başladı. Boş zamanlarımı değerlendirmek, bunu yaparken de dünyayı daha iyi bir yer haline getirebileceğim bir kurumda görev almak istiyordum.

Çoçukların yaşatılması, gelişimi, eğitimi için çalışan, ulaşılmayan her kör noktaya ışık tutan UNICEF ile birlikte ben de ışık tutmaya başladım. O gün bugündür ışığım hiç sönmedi. Yüzyüze ekibinin öneminden biraz bahsetmek istiyorum.

Yüzyüze UNICEF’in sadece bireylerden aldığı düzenli destekler için yürüttüğü bir çalışmadır. Yüzyüze ekibi olarak amacımız sadece bağış toplamak değil, insanları değişime ortak edebilmek, destekçilerin mücadelenin bir parçası olarak görebilmek, içselleştirmesini sağlayabimek. Şu anda tarımda çalışan çocuk işçiler için mücadele ediyoruz. Bu işin çocuk oyuncağı olmadığını anlatıyoruz, kız erkek çocuk eşitliği için çocuklara ses veriyoruz. Suriyeli çocukların kayıp kuşak olmaması için çalışıyoruz.

Sizler de gelin bu ailenin bir parçası olun. Kahramanlar sadece masallarda kalmasın: hepimiz bir birey olarak bir çocuğun kahramanı olabiliriz. Yüzyüze çok güzel gelsenize!”

Ozan Emre Güler   “23 yaşındayım. İzmir/Alsancak Yüzyüze saha sorumlusu olarak çalışıyorum. İlk ve orta öğrenimimi Karadeniz'in şirin şehri Sinop’ta tamamladım. Daha sonrasında Sinop Üniversitesinin Mekatronik bölümünden mezun oldum, şu anda da Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim.

UNICEF’in Yüzyüze ekibine memleketim olan İzmir’e geldiğim bir tatil döneminde dahil oldum.  2013 yılından beri ekipte yer alıyorum. Bu  ekipte yer alma fikrim, başka insanların hayatlarında nasıl bir şey değiştirebilirim sorusunun cevabını kendime verdikten sonra oldu.

En güzel anılarımdan bir tanesi; Sahada ilkokul çağlarında annesi ile beraber gezen bir çocuğun “anne, bak UNICEF diyerek”  annesini bize doğru yönlendirmesi oldu. Yanımıza gelen çocuk okulda UNICEF’i gördüğünü, tanıdığını ve yardıma muhtaç çocuklar için kendisinin de bir şeyler yapmak istediğini söyleyip annesine sunum yapmamızı sağladı. Ufak bir çocuğun duyarlılığı sayesinde UNICEF’in bir çocuğa daha ulaşmasını sağladık. Yaşadığım güzel anılardan sadece bir tanesi bu. Ayrıca sadece destekçi olup gitmeyen,  rahatsızlandığım için çalışmaya gelemediğim zamanda telefon edip “Ozan neredesin geçmiş olsun” diyerek merak eden, yaptığımız işe değer verip, saygı duyan kişilerin de olduğu bilmek beni çalışmama bağlayan en önemli şeylerden bir tanesi.

Tavsiye olarak yeni başlayan arkadaşlarıma şunları söylemek isterim; UNICEF’in yeleğini giydiklerinde artık Ozan, Elif, Merve olmaktan çıkıyorlar, artık UNICEF’i temsil eden bir birey haline dönüşüyorlar. İnsanlar kendilerine farklı bir şekilde bakmaya başlıyor. Bir kişiye UNICEF’i anlattığınızda ve destekçi kazandırdığınızda UNICEF’in yürüttüğü çalışmalar başarıya ulaştığı zaman o aradaki bağı kuran kişi sizsiniz. Hem destekçinizin ve hem de çocukların hayatlarında bir şeyleri değiştirdiniz. Bunu unutmadan çalıştığınız sürece başarıya ulaşabileceğinizden şüphem yok.”