Team UNICEF'e katıl, iyilik peşinde koş!

..

3 Kasım 2019 İstanbul Maratonu'nda Türkiye'deki her çocuğun kapsayıcı eğitime ulaşmasına katkıda bulunmak için bizimle koşmaya ne dersiniz?

Sadece yürüyerek ya da koşarak binlerce çocuğa ulaşmamızı sağlayabileceğinizi biliyor musunuz? 

Yardımseverlik koşusu Sivil Toplum Kuruluşları ('STK') için önemli bir kaynak yaratma metodudur. Bu yöntem ile koşucular ulusal veya uluslararası yarışlara katılmadan önce duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta aracılığıyla duyururlar. Duyurularında destekledikleri STK'ların projelerine bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan doğruya ilgili STK’nın ilgili proje için açılan resmi banka hesabına yapılır. Bugüne kadar İstanbul Maratonu'nda 24,500 Adım Adım Gönüllüsü yürüyerek ya da koşarak 55 sivil toplum kuruluşu için 37 milyon TL bağış toplanmasına aracılık etti. Üstelik en çok bağış toplayanlar 40-50 yaş grubu koşuculardı ve bir çoğu hayatlarında ilk kez böyle bir koşuya katılıyorlardı.

Yardımseverlik koşusu yaptığınızda sosyal çevrenize gönderdiğiniz mektuplar sayesinde sadece bağış toplamazsınız, aynı zamanda kalbinizi ısıtan bir amaç için, farkındalık yaratırsınız.

#TeamUNICEF'e Katılmak Çok Kolay!

“Daha önce hiç maratona katılmadım ama çocuklar için 15 km yürümek nedir ki...” ya da “Koşuyorum zaten, UNICEF için koşarım”, diyorsanız:

1► 3 Kasım 2019'da gerçekleşecek 41. Vodafone İstanbul Maratonuna kayıt olun. Kayıtlar Temmuz sonuna kadar indirimli. Kayıt olmak için son gün 30 Eylül.

2► Bizimle iletişime geçin: yardımseverlik koşusu yaparken neler yapabileceğiniz konusunda hep yanınızda olacağız. Nurcihan ve Melike ile 0212 252 5382’den veya e-posta ile iletişime geçerek iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın.

3► Adım Adım’ın “İyilik Peşinde Koş” platformuna üye olun! İyilik Peşinde Koş (İPK) platformu bağış toplama sürecinde size kolaylık sağlayacak.

4 UNICEF için koşacağınızı çevrenize haber verin, sosyal medyada kampanyanız ve koşacağınız proje ile ilgili farkındalık yaratın. Projemizi yakında sizlerle paylaşacağız.

5► Adım Adım büyük bir aile, Adım Adım gönüllü antrenörleri iyilik peşinde koşanları 15K etabına hazırlıyor. AA Çaylaklar Facebook grubundan duyurulan Caddebostan sahil, Maçka Parkı ve Belgrad ormanı antremanlarına katılın. Çaylaklar antreman programı için tıklayın. 

6 Yardımseverlik koşunuzun en önemli aracı çevrenize e-posta göndererek farkındalık ve kaynak yaratmak olacak. Şimdiden aile, arkadaş ve iş çevrenizin e-posta adreslerini bir dosyada toplamaya başlayın. Bu size sonraki aşamalarda büyük kolaylık sağlayacak.

7 Kampanyanızı başlatma zamanı geldiğinde kişiselleştirebileceğiniz örnek e-posta metniniz size özel bağış linkiyle İPK platformunda (şifrenizle giriş yaptığınızda) otomatik olarak hazır olacak.

8  Attığınız adımlarla çocuklar için yarattığınız farkı görecek, çok iyi hissedeceksiniz!

 

 

 

 

 

Faydalı bağlantılar:

► Hiç Koşmamışlar İçin: Adım Adım Çaylaklar grubu antremanlarına katılarak kolayca hazırlanın!

Adım Adım ve yardımseverlik koşusu hakkında bilgilenin.

41. Vodafone İstanbul Maratonu kayıt (Kayıtlar 30 Eylül'e kadar, Temmuz sonuna kadar indirimli kayıt bedeli 50 TL)

Adım Adım - İyilik Peşinde Koş platformu kayıt

İPK platformuna kayıt ve kampanya açma adımları

Kampanya yürütme adımları