Team UNICEF'e katıl, iyilik peşinde koş!

..

11 Kasım 2018 İstanbul Maratonu'na kayıt olduysanız, bu kez bizimle koşmaya ne dersiniz? Bu sene sloganımız: Her Çocuk İçin Eğitim!

Sadece yürüyerek ya da koşarak binlerce çocuğa ulaşmamızı sağlayabileceğinizi biliyor musunuz? 

Yardımseverlik koşusu Sivil Toplum Kuruluşları ('STK') için önemli bir kaynak yaratma metodudur. Bu yöntem ile koşucular ulusal veya uluslararası yarışlara katılmadan önce duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta aracılığıyla duyururlar. Duyurularında destekledikleri STK'ların projelerine bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan doğruya ilgili STK’nın ilgili proje için açılan resmi banka hesabına yapılır. Türkiye’de bugüne kadar 14 binden fazla gönüllü koşucu yürüyerek ya da koşarak arkadaş çevresinden sivil toplum kuruluşları için 23 milyon TL üzerinde bağış topladı. Üstelik en çok bağış toplayanlar 40-50 yaş grubu koşuculardı ve bir çoğu hayatlarında ilk kez böyle bir koşuya katılıyorlardı.

Yardımseverlik koşusu sırasında gönderilen mektuplar sayesinde sadece bağış toplamazsınız aynı zamanda kalbinizi ısıtan bir amaç için, çözülmesini arzu ettiğiniz bir amaç için, dikkat çekmek istediğiniz bir amaç için sosyal çevrenize mail gönderip duyuru yaparsınız.

#TeamUNICEF'e Katılmak Çok Kolay!

2018 İstanbul Maratonu'nda Türkiye'de her çocuğun kaliteli eğitime erişim hakkı için yaptığımız çalışmalara farkındalık ve kaynak yaratma amacıyla koşuyoruz. “Daha önce hiç maratona katılmadım ama çocuklar için 10 km yürümek nedir ki...” ya da “Koşuyorum zaten, UNICEF için koşarım”, diyorsanız:

     

1► 11 Kasım 2018'de gerçekleşecek 40. Vodafone İstanbul Maratonuna kayıt olun. Kayıt olmak için son gün 30 Eylül.

2► Bizimle iletişime geçin: yardımseverlik koşusu yaparken neler yapabileceğiniz konusunda hep yanınızda olacağız. Samet Hocaoğlu ile 0212 252 5382’den veya e-posta ile iletişime geçerek iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın.

3► Adım Adım’ın “İyilik Peşinde Koş” platformuna üye olun! İyilik Peşinde Koş (İPK) platformu bağış toplama sürecinde size kolaylık sağlayacak.

4 UNICEF için koşacağınızı çevrenize haber verin, sosyal medyada kampanyanız ve koşacağınız proje ile ilgili farkındalık yaratın:

Her Çocuk İçin, Eğitim: Her çocuk, okula gitme, öğretmenleri ve akranları tarafından dahil edilme hakkına sahiptir. UNICEF’in ortaklarıyla geliştirdiği “Engeli Olan Çocuklar İçin Okul Öncesi Eğitim ve İlkokulda Değerlendirme Çerçevesi Geliştirilmesi” programı öğretmenlerin, engeli olan ya da olmayan tüm çocuklara eşit fırsatlar sunmak için gerekli pedagojik bilgi ve becerilere sahip olmasını sağlıyor. Tamamlandığında, bu girişim, daha iyi değerlendirme teknikleri sayesinde, engeli olan 100 binden fazla çocuğa ve henüz teşhisi konmamış sayısız çocuğa ulaşarak onların öğrenme fırsatlarını artıracaktır.

5 Yardımseverlik koşunuzun en önemli aracı çevrenize e-posta göndererek farkındalık ve kaynak yaratmak olacak. Şimdiden aile, arkadaş ve iş çevrenizin e-posta adreslerini bir dosyada toplamaya başlayın. Bu size sonraki aşamalarda büyük kolaylık sağlayacak.

6 Kampanyanızı başlatma zamanı geldiğinde kişiselleştirebileceğiniz örnek e-posta metniniz size özel bağış linkiyle İPK platformunda (şifrenizle giriş yaptığınızda) otomatik olarak hazır olacak.

7 Attığınız adımlarla çocuklar için yarattığınız farkı görecek, çok iyi hissedeceksiniz!

 

 

 

 

 

Faydalı bağlantılar:

► Hiç Koşmamışlar İçin: Adım Adım Çaylaklar grubu ile kolayca hazırlanın!

Adım Adım ve yardımseverlik koşusu hakkında bilgilenin.

40. Vodafone İstanbul Maratonu kayıt (Kayıtlar 30 Eylül'e kadar, 31 Ağustos'a kadar indirimli kayıt bedeli 60 TL)

Adım Adım - İyilik Peşinde Koş platformu kayıt

İPK platformuna kayıt ve kampanya açma adımları

Kampanya yürütme adımları