Beslenme İhtiyacı

..

Her 15 saniyede bir çocuk beslenemediği için ölüyor.

Günümüzde dünyada, her dört çocuktan biri çatışma veya felaketlerden etkilenen bir ülkede yaşıyor. Her 15 saniyede bir çocuk beslenemediği için ölüyor. Hayatta kalabilen milyonlarca çocuk ise yetersiz beslenmenin öğrenme bozuklukları ve fiziksel engeller gibi olumsuz etkilerini yaşıyor.

Desteğiniz sayesinde UNICEF, insani krizlerde acil besin ihtiyacının %80’ini sağlıyor. Çocukların tam besin alması ve sağlıklarının korunması konusunda başta anneler olmak üzere topluluklara yardım ediyor. Ama daha fazlasını yapmamız şart!

Yemen’de, Sahraaltı Afrika'da birçok ülkede çatışma, yoksulluk ve güvenlik sorunları nedeniyle milyonlarca çocuk, açlık yüzünden hayatını kaybetmek tehlikesiyle karşı karşıya. 2019’da UNICEF’in hedefi, insani krizlerin yaşandığı ülkelerde akut yetersiz beslenme teşhisi konmuş 4,2 milyon çocuğun tedavi edilmesini sağlamak.

Haydi şimdi çocukların beslenmesi programı için aylık düzenli bağış yapmaya başlayın.

'Açlık Krizi' acil durum programına bağış yapmak için şimdi tıklayın.

11 Şubat 2016 - Anneler bebeklerini halk sağlık merkezine yetersiz beslenme taraması için getiriyor. Doğu ve güney Afrika’da milyonlarca çocuk düzensiz beslenme, susuzluk ve hastalıkla mücadele ediyor. Etiyopya’da 2 yıl süren düzensiz yağışlar ve kuraklık üzerine 50 yılın en güçlü hava olaylarından biri El Niño hayatı yıkıma uğratıyor.  Etiyopya hükümeti insani yardım için çalışıyor ancak ihtiyaç çok büyük – Etiyopya’da 6 milyona yakın çocuğun beslenme desteğine ihtiyacı var. Fotoğraf © UNICEF/UN010279/Ayene

 

 

Fotoğraf © UNICEF/UN023925/Clark